ORTOPEDIA

Ortopedia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem schorzeniom układu mięśniowo-szkieletowego, czyli układu kostno-stawowego człowieka. Ortopedia skupia się na badaniu, diagnozowaniu i leczeniu urazów, chorób, deformacji i innych problemów związanych z kośćmi, stawami, mięśniami, ścięgnami i więzadłami.

Lekarze specjalizujący się w ortopedii, nazywani ortopedami, zajmują się różnymi dziedzinami tej nauki, takimi jak ortopedia dziecięca, ortopedia urazowa, ortopedia sportowa, ortopedia rekonstrukcyjna czy ortopedia geriatryczna. Korzystają z różnych metod diagnozowania, w tym obrazowania medycznego (np. rentgen, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny) oraz oceny klinicznej pacjenta.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.